NA SKRÓTY
Medycyna estetyczna szczecin i temat botoksu.

  Mimo, że prawo farmaceutyczne zakazuje sprzedaży leków drogą wysyłkową, to jednak na polskim rynku działają swobodnie apteki internetowe

Więcej...

  Apteka to placówka ochrony zdrowia publicznego, w której osoby świadczą usługi farmaceutyczne. Ta nazwa jest zastrzeżona przez prawo polskie

Więcej...

Powiedzieliśmy już trochę na temat tego w jaki sposób medycyna estetyczna szczecin wykorzystuje toksynę botulinową w swoich zabiegach i terapiach. Warto jednak ten temat zgłębić jeszcze bardziej poprzez uszczegółowienie go.

Toksyna botulinowa zwana jest również jadem kiełbasianym. Często w wielu opracowaniach oznaczana jest skrótem BTX. Należy do neurotoksyn, co jak już wcześniej wspominaliśmy oznacza, że jest odpowiedzialna za zablokowanie receptorów w tkankach mięśniowych odpowiedzialnych za odebranie impulsów z układu nerwowego.

Ta wykorzystywana przez medycynę estetyczną szczecin toksyna wytwarzana jest przez beztlenowe bakterie Clostridium botulinum. Chociaż potocznie mówi się o tylko jednym rodzaju botoksu, to jednak można wyróżnić ich kilka. W nazewnictwie fachowym oznaczono je kolejnymi literami alfabetu od A do G. Przy czym największe znaczenie dla zdrowia ludzkiego organizmu ma jad kiełbasiany typu A, B oraz E. Natomiast w dziedzinie weterynarii botoks C i D.

Współcześnie nie tylko medycyna estetyczna szczecin wykorzystuje do leczenia z pozoru toksyczne substancje dla naszego organizmu. Wiedza na ich temat pozwala nam zrozumieć ich znaczenie dla zdrowia i medycyny.

Copyright ® 2006 All rights reserved